Dispečing: 051/7470 204

Zastávkové označníky v centre mesta budú v novom šate

V uplynulých dňoch začali pracovníci dopravného podniku s renováciou zástavkových označníkov na zastávkach v centre mesta. Podnetom k oprave zástavkových označníkov bol hlavne ich nelichotivý technický stav a vizuálna stránka, ktorá nie je veľmi reprezentatívna. Naše označníky sa stávajú častým terčom útokov vandalov, ktorí strhávajú cestovné poriadky, ničia plexisklá a prelepujú dôležité informácie rôznymi nálepkami.

Po renovácii dostanú označníky už tradičný červeno-žltý náter, vymenené budú plexisklá, opravené budú koše a pribudnú taktiež nové, vkusné označovacie tabule s číslami liniek, ktoré sú už momentálne vo výrobe.

Keďže označníky sú pevne ukotvené v zemi a ich demontáž by si vyžadovala stavebné práce, natieranie označníkov bude prebiehať priamo na mieste. V tom čase budú cestovné poriadky vyvesené na dočasnom označníku, ktorý bude umiestnený na zastávke. Nemusíte mať teda obavu, že sa nedozviete, kedy odchádza váš spoj.

Renováciou postupne prejdú označníky na zastávkach Poliklinika, Trojica, Na Hlavnej, Divadlo J. Záborského, Veľká pošta a Čierny most. Okrem týchto zastávok budú v novom šate označníky aj na zastávke Centrum a Múzeum Solivar.

Veríme, že našou prácou prispejeme k skrášleniu okolia a nebude dochádzať k nezmyselnému ničeniu vecí, ktoré slúžia všetkým cestujúcim.