Dispečing: 051/7470 204

Prvých 6 nových autobusov už slúži našim cestujúcim

V prvej polovici októbra do ulíc vyrazilo prvých 6 vozidiel z novej dodávky autobusov SOR NB 12 City a SOR NB 18 City. Z celkového počtu 15 vozidiel sa do premávky zaradili dve vozidlá štandardnej dĺžky, ktoré obdržali evidenčné čísla 413 a 414 a štyri kĺbové vozidlá s číslami 415 až 418. Podrobne sme autobusy z tejto série opisovali v predchádzajúcom článku. Spomenieme, že nové vozidlá poháňa motor s najnižším podielom emisií podľa normy Euro 6D, vozidlá sú vybavené klimatizačnou jednotkou pre cestujúcich a aj pre pracovisko vodiča. O komfort cestujúcich je postarané pohodlnými čalúnenými sedadlami a madlami s antikorovou úpravou, ktorá je nielen príjemná na dotyk a držanie sa, ale je omnoho kvalitnejšia z hľadiska udržania hygieny, čo je v tomto období pretrvávajúcej pandémie nanajvýš nevyhnutné. Novinkou sú USB nabíjačky, kamerový systém zvnútra aj zvonku vozidla, ale aj označovače cestovných lístkov s dotykovým plnofarebným displejom, kde v budúcnosti bude možný nákup cestovného lístka pomocou karty. O informovanosť cestujúcich sa stará vnútorný LCD displej, kde sa zobrazujú informácie o trase vozidla na danej linke. Zvonku pritiahnu oči väčšie LED informačné tabule, s veľmi dobre viditeľným číslom linky a konečnou zastávkou. Presné štatistiky o obsadenosti vozidiel a frekvencii nástupu a výstupu cestujúcich na jednotlivých zastávkach MHD nám poskytne systém automatického počítania cestujúcich (APC), ktorý je umiestnený nad dverami vybraných vozidiel.

Cestujúci sa s novými autobusmi stretnú na všetkých autobusových linkách, ktoré obsluhujú vozidlá štandardnej dĺžky alebo kapacitnejšie, kĺbové vozidlá. 

Veríme, že zaradením týchto autobusov potešíme cestujúcich, ktorí už dlhší čas očakávali nové vozidlá. Ich výbava spĺňa európske štandardy a my v podniku sa budeme snažiť, aby sme tento trend pri nákupe ďalších nových autobusov, trolejbusov a elektrobusov len a len vylepšovali.

Novým vozidlám prajeme veľa spokojných cestujúcich.

 

Foto: DPMP, a.s.