Dispečing: 051/7470 204

Obidva autobusy Irisbus Crossway LE 12.8 sa obliekajú do prešovských farieb

Ako sme vás nedávno informovali, vozidlový park začiatkom marca 2021 obohatili dve vozidlá Irisbus Crossway 12.8 LE. Obe vozidlá boli prenajaté od spoločnosti Tempus Trans s.r.o. Košice. Keďže sa na našich cestách osvedčili, rozhodli sme sa, že obe vozidlá odkúpime. Autobusy obdržali ešte v októbri celovozidlovú reklamu na kandidatúru mesta Prešov ako Hlavného mesta kultúry 2026. Vozidlá dostali evidenčné čísla 408 a 409 a prešli základnými úpravami. Doteraz je ich prevádzka bezproblémová a denne sa zaraďujú do premávky. Podľa ohlasov sa stali obľúbenými aj medzi cestujúcimi.

Obe vozidlá sú plnohodnotnými Prešovčanmi, a preto sme sa rozhodli ich prelakovať do štandardných mestských farieb - červené a bordové pruhy na bielom podklade. Po odstránení reklamy postupne prešiel lakovaním autobus 409 a nasledovať ho v najbližších dňoch bude súrodenec s číslom 408. 

Podľa grafického návrhu lakovania obom vozidlám nový vzhľad veľmi sluší, a preto veríme, že sa bude vám, cestujúcim, páčiť a v oboch vozidlách budete aj naďalej s obľubou cestovať.

 

Foto: Archív DPmP