Dispečing: 051/7470 204

Akútny nedostatok personálu nás núti obmedziť prevádzku trolejbusových liniek

Od stredy 23. júna 2021 pristupujeme k obmedzeniu premávky na trolejbusových linkách 4 a 8. Tieto linky budú premávať v pracovných dňoch podľa cestovného poriadku pre prázdniny. Linka 38 premáva v prázdninovom režime už od 13. mája 2021.

Dôvodom pre toto obmedzenie je akútny nedostatok personálu, s ktorým zápasíme už niekoľko mesiacov. Aj napriek neustálemu náboru nových vodičov MHD a silnej inzercii sa nám nedarí kompenzovať personálne výpadky, ktoré súvisia s aktuálnou epidemiologickou situáciou a odlivom pracovnej sily. Momentálne máme práceneschopných 25 vodičov a do potrebného stavu nám chýba ďalších 12. V takejto nepriaznivej situácii by nebolo možné z prevádzkového hľadiska zabezpečovať plný režim premávky bez porušovania legislatívnych predpisov, preto sme museli pristúpiť k tomuto obmedzeniu. Ostatné linky MHD prejdú na prázdninový režim premávky až štandardne so začiatkom letných prázdnin - vo štvrtok 1. júla 2021.

Všetkým cestujúcim sa ospravedlňujeme za spôsobené komplikácie a za znížený komfort pri cestovaní. V rámci našich prevádzkových možností budeme vypravovať prioritne klimatizované vozidlá na trolejbusových linkách a navýšime aj kapacitu na trolejbusovej linke 1, aby sme zabezpečili väčší komfort cestujúcich najmä v úseku v centre mesta.